Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin

Geçenlerde Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon’da izlediğim bir oyun “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”. Yine izlediğim tiyatroların iyilik sıralamasının değişmesine sebep oldu. 😀

Oyun Murat Mahmutyazıcıoğlu tarafından yönetiliyor. Ayfer Dönmez, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Melis Öz tarafından üç nesli temsilen kadın karakterler canlandırılıyor. Hikaye temel olarak üç jenerasyonun elli senelik bir süreçte yaşadıkları anılara bakışlarını anlatıyor. Bu anlatım sırasında bir taraftan üç kuşağın birbiriyle çatışmasına da tanıklık ediyorsunuz. Olayları hızlı geçişlerle hepsinin ağzından dinliyor, düşüncelerine kulak veriyorsunuz.

Oyunda bir insanın yaşlandıkça görüşlerindeki değişimler, gençliğine duyduğu özlem, düşüncelerinin evrimi de oldukça iyi işlenmiş. Ayrıca oyun süresince çalınan müziklerin seçimi de oldukça iyi yapılmış, şahsen aralarından birini ne kadar arasam da bulamadım. Oyun süre olarak da oldukça tatmin edici, tek perde olarak yaklaşık 80 dakika sürüyor. İzleyiciyi sıkmadan keyif almış bir şekilde uğurluyor.

Kısacası oyunculuğu ve konuyu etkileyici buldum, izlemenizi öneririm.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Notify of