Merhaba, ben Anıl Öztürk. 2014 yılında Bursa Ahmet Erdem Anadolu Lisesi‘nden mezun oldum. 2018 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünü 3.05 GNO ile tamamladım. Şuan İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde Yapay Zeka ve Robotik uzmanlık alanı öncelikli olmak üzere yüksek lisansımı gerçekleştiriyorum. Bölümde okurken robot tasarımı ve işlevsel halleri kapsamında oluşmuş olan ilgim gitgide arttığı için boş zamanlarımda oldukça bu konuda yeni şeyler öğrenmeye, denemeye çalışıyorum. Bölüm dışında fakülte dahilinde olarak yapılan teknoloji, sanayi etkinliklerine ilgi gösteriyorum; gerek görevli gerek katılımcı olarak dahil olmaya çalışıyorum.

Akademik deneyimim, birikimimden önce yapmayı, izlemeyi, okumayı, dinlemeyi sevdiğim şeylerden; ilgi alanlarımdan, hobilerimden bahsetmek gerekirse;

  • Müzik dinlemek (Enstrümental ve Indie ağırlıklı. Spotify kullanıyorsanız favori listeme buradan ulaşabilirsiniz.)
  • Yabancı diziler (Buradan izlediğim dizilerin güncel listesine ulaşabilirsiniz.)
  • Filmler (Listesini yakında IMDB ile oluşturacağım.)
  • Kitap okumak (Henüz yeni yeni ısındırdığım bir alışkanlığım olsa da edebi eserden çok bilimsel ağırlıklı bir skalaya kayacağını düşünüyorum.)
  • Masa tenisi
  • Kısa film çekimi ve montajı (Genellikle sözsüz VLOG montajı tarzı olanları önce kendime saklayıp sonradan imha ediyorum, onun dışında dijital ilizyon videoları denemek hoşuma gidiyor.)
  • Amatör olarak elektro gitar
  • Bazı rekabetçi bilgisayar oyunları (Son zamanlarda fazla vakit ayırmasam da arkadaşlarımla birlikte oynamayı seviyorum.)

Bunlar dışında modern fizik, evrimsel biyoloji ve tıbba büyük ilgi duyuyorum, makale ve programlarını takip etmeye çalışıyorum. LifeHack sayılabilecek bazı kolaylıkları ve her gün gözümüzün dibinde olup nasıl işlediğini, çalıştığını bilmediğimiz mekanizmaların prensiplerini öğrenmeyi seviyorum.

Gerek üniversitede okuduğum bölümümden, gerekse sektöre duyduğum ilgiden dolayı eğitimimden bağımsız olarak yapay zeka, otomasyon ve robotik sistemler hakkında her geçen gün daha fazla bilgi sahibi olmaya çalışıyorum, araştırıyorum. Bunun sonucu olarak her ne kadar amatörce olsa da uğraşmış olduğum çeşitli örnekleri üstteki menü aracılığıyla inceleyebilirsiniz.